BlindShell – snadno ovladatelný chytrý mobil pro zrakově postižené

BlindShell je mobilní telefon s hlasovým výstupem pro zrakově postižené. Jde o dotykový přístroj, jeho ovládání je však velmi snadné, aby ho i bez zrakové kontroly zvládnul opravdu každý. BlindShell nabízí ohraničenou sadu funkcí formou přehledných nabídek a je ideálním řešením pro ty, kteří ocení jednoduchou a rychlou obsluhu a spolehlivé zpřístupnění všech funkcí.
  • Snadná práce v přehledném, ozvučeném prostředí navrženém přímo pro zrakově postižené uživatele.
  • Volání, zprávy, kontakty, budík, poznámky, kalendář.
  • Diktafon, audio přehrávač, čtečka textových knih.
  • Rozpoznávání bankovek, rozpoznávání barev, lupa a další funkce.

Pokud je vaší prioritou jednoduché a přímočaré ovládání mobilu, tak jak tomu bylo u starších tlačítkových telefonů, je pro vás v době dotykových zařízení BlindShell nejlepší volbou. Všechny jeho funkce najdete v jednotně uspořádaných nabídkách, ve kterých se pohybujete několika málo dotykovými gesty. Komfortně je řešeno i psaní na telefonu, které sice probíhá na dotykovém displeji, píše se na něm ale stejným systémem jako na numerické klávesnici klasického mobilu.

Technicky vzato je mobil BlindShell tvořen běžným dotykovým telefonem se systémem Android a softwarovou nadstavbou, která nahrazuje zbytečně složité uživatelské prostředí Androidu mnohem přehlednějšími nabídkami, kde jsou všechny informace čteny přirozeně znějícím hlasem Eliška a zpětná vazba je uživateli poskytována také vibracemi.

V BlindShellu jsou hlasovým výstupem ozvučeny všechny základní funkce jako výpis hovorů, kontakty, SMS, hodiny, budík, kalendář a další.

Ačkoli je BlindShell ovladatelný stejně snadno jako starší tlačítkové telefony, nabízí i některé zajímavé rozšiřující funkce. Do mobilu BlindShell si můžete nahrát elektronické knihy a BlindShell můžete používat jako jejich hlasovou čtečku. Telefon lze též použít jako jednoduchý diktafon. Zajímavou funkcí je i možnost rozpoznávání bankovek, které vložíte pod kameru mobilu a hlasový výstup vám řekne jejich hodnotu.

BlindShell je tedy mobil, se kterým se vám bude pracovat pohodlně a jednoduše, přitom vám ale dokáže nabídnout sadu zajímavých a praktických funkcí.

Technické údaje 

  • Hardware mobilu BlindShell je tvořen telefonem Samsung SN-G355HN.
  • Formát SIM karty: MicroSIM (3FF) 15 × 12 × 0,76 mm.

Fotogalerie 

Soubory ke stažení

Na nákup pomůcky přispívají krajské pobočky Úřadu práce
podle

pol. II-2e) př. 1 vyhl. 388/2011 Sb.